TEMPUS SAAT

Tempus Saatçilik AŞ 07/01/2014 tarihinde istanbul’da kuruldu. Şirket’in ortaklarından. Mustafa Eliaçık aynı zamanda Şark Saat’in sahibidir. Diğer kurucu ortak Nuri Karamanlı ise uzun yıllar saat sektöründe çalışmış, Tempus’un kurulmasınn hemen önce 1 sene kadar Tissot markasının Türkiye Satış müdürlüğünü yapmıştır.Şirketin aynı zamanda genel Müdürlüğünü yürüten 3.ortak ise 1992 yılından bu yana saat sektöründe çalışmalar yürütmüş olan Cent Uğurdağ’dır.

Mustafa Eliaçık halen Ulysse Nardin, Corum , Graham, Bovet gibi üst kategori markalarını yürütmekte olup, Cent Uğurdağ uzun yıllar Maurice Lacroix, TAG Heuer ,Tissot, Certina ,Blancpain gibi önemli İsviçre markalarının Türkiye temsilciliğini yapan LPİ şirketinin hem hissedarı ,hem de genel Müdürü olarak çalışmıştır. İşte saat sektörünün bu üç tecrübeli isminin kurduğu Tempus AŞ bugün Claude Bernard ve Oris markalarının Türkiye temsilciliğini yürütmektedirler.

Şirketin çalışanların tamamı ( Ocak 2016 itibarıyla ) uzun yıllar LPİ şirketi bünyesinde çalışmış kişilerden oluşmaktadır. Diğer bir söylemle Tempus AS her ne kadar 2 yıl önce kurulmuş olsa da çalışanlar ve ortaklar bakımından sektörün en tecrübeli şirketlerinden biridir.

İstanbul Etiler’de bulunan Şark Saat ofislerinde alt kiracı olarak faaliyetlerini sürdüren Tempus AS, uzun yıllara dayanan tecrübesini günümüzün değişen ihtiyaçlarını da göz önüne alarak çalıştığı bayilerle işbirliğini her geçen gün geliştirmektedir.

Tempus Saatçilik güçlü bir ailedir. Sektörün tecrübeli isimlerinden oluşan kadromuz ile büyümeye devam ediyoruz.

Nuri Karamanlı
Satış Müdürü
Bülent Konuk
Lojistik Sorumlusu