CLAUDE BERNARD

Adını 16. yy ‘ da yaşamış ünlü bir saat ustasından alan Claude Bernard 1973 yılından bu yana 150 ile 1250 € arasında saatler üretmektedir.

İsviçre’nin Jura dağları bölgesinde yerleşik olan Claude Bernard fabrikası yüzlerce yıllık İsviçre saat üretimi geleneğine katkısını sürdürmenin gururunu taşımaktadır. Markanın stratejisi lüks dokunuşları olan saatleri inanılmaz fiyatlarla üretmektir. Bu da her gelir düzeyindeki saat severlerin kaliteli İsviçre saatlerini cazip fiyatlara alabilmelerini sağlamaktadır.

Spor modellerden ( Aquarider serisi) , abiye kadın modellerine ( Dresscode ) , klasik saatlerden , elle monte edilmiş özel modellere kadar tüm saatler Les Genevez kasabasında bulunan fabrikadan tüm dünyaya sevk edilmeden önce en detaylı kalite ve kontrol testlerine tabi tutulmaktadır.

Claude Bernard New York’un meşhur caz klubü Birdland’in de sponsorluğunu yapmaktadır.

SOPHISTICATED CLASSICS

Quartz ve mekanik makineli modellerden oluşan Sophisticated Classics serisi Moonphase’den mekanik kronografa kadar bir çok farklı komplikasyon barındıran modele ev sahipliği yapıyor. Klasik çizgileri modern boyutlarla sunan bu seride çelik bilezikli, deri kayışlı ve altın kaplama modeller mevcuttur.

Claude Bernard’ın en fazla seçeneğe sahip olan bu serisinde her zevke uygun aynı zamanda ulaşılabilir modeller bulmak mümkün.

AQUARIDER

Mekaniz ve Quartz mekanizmalı modellerden oluşan bu seride en önemli özellik su geçirmezlik değeridir. Minimum 200M su gerçirmezlik değerine sahip modellerde kronograf ve dalış bezeli gibi farklı yapılar mevcuttur.

Çok sayıda kasa, kadran ve kaplama seçeneğine sahip olan Aquarider serisi lüks segmentte popülerliğini hiç kaybetmeyen dalış saatlerine erişilebilir bir alternatif oluşturmaktadır.

Çelik bileziğin yanında rubber kayışlarında bolca kullanıldığı bu seride genç ve sportif bir kitle hedeflenmektedir.

DRESS CODE

Tamamen bayanları hedefleyen Dress Code serisinde Quartz ve bu segmentte nadir olan mekanik modeller mevcuttur.

Çok farklı tarzda ve çapta modellere sahip Dress Code serisi iddalı ve geniş aralıklı renk seçenekleriyle bayanların vazgeçemeyeceği zarif aksesuarları olmaya aday.